/Aukční podmínky - Filatelie Stošek
NABÍDNĚTE NÁM ZAJÍMAVÝ MATERIÁL DO NAŠICH INTERNETOVÝCH AUKCÍ
Ocenění známek ZDARMA na počkání
FILATELIE HOBBY PRAHAFILATELIE STOŠEK
Revoluční 8, Praha 1, tel. 296 785 460, Mobil 606 551 118
e-mail: info@filatelie-hobby.cz, info@filatelie-stosek.cz
Facebook: FilatelieStosek
Otevírací doba: Po - Pá 9:00 - 15:00
Nacházíte se: Aukční podmínky

Aukční podmínky

PŘIHAZOVÁNÍ A VÝŠE LIMITŮ

Přihazovat je možné pouze z našich internetových stránek, veškeré příkazy doručené na naši emailovou adresu jsou bohužel neplatné. Limit (příkaz) si každý zákazník určuje sám a má za něj odpovědnost (i v případě chybného zadání), je libovolný, ale vždy musí být vyšší minimálně o jeden příhoz nad aktuální cenu! (aktuální cena 100 kč – limit 121 kč) V případě, že limit v průběhu aukce neodpovídá tabulce příhozů, zapisuje se vždy tak, jak byl zadán, nikdy se nemůže navýšit, ani ponížit (vyvolávací cena 100 Kč, aktuální cena 277 kč, příhoz 277 Kč + 20 Kč). K této částce se pak přihazuje v případě další nabídky opět podle tabulky příhozů (limit může být opět libovolný). Pokud zadáte příliš vysoký limit a budete jej chtít změnit, stačí po přihlášení napsat do pole pro přihození novou částku, která musí být minimálně o jeden příhoz vyšší, než je aktuální cena aukce. Zadaný příkaz nelze odstranit, zákazník jej může pouze snížit.

Limit - je nabídnutá částka zákazníkem (vždy musí být vyšší minimálně o jeden příhoz nad aktuální cenu)

Příhoz - je částka, o kterou se navýší aktuální cena, podle uvedené stupnice

HISTORIE PŘÍHOZŮ

V tabulce historie příhozů se zobrazuje pouze id číslo vedoucího účastníka aukce, pokud se číslo opakuje, znamená to, že v aukci přihazuje další zájemce, ale nenabídl vyšší cenu než první přihazující.

VÝDEJ A EXPEDICE AUKCÍ

Vydražené položky si můžete osobně vyzvednout v naší prodejně v Revoluční ulici 8, Praha 1, nebo je zasíláme na dobírku a to maxmálně do 14 dnů od vydražení první aukce. Informujte nás prosím emailem nebo telefonicky o odběru vydražených aukcí.

VŠEOBECNÉ AUKČNÍ PODMÍNKY

1. Aukční los se prodává příklepem tomu, kdo nabídne nejvíce. Při více shodných nabídkách, má přednost účastník, jehož příkaz přišel dříve. Veškeré aukce končí ve 22:00 daného dne. U příkazu je třeba řádně vyplnit přiložený formulář a uvést maximální cenu, kterou je dražitel ochoten za položku zaplatit. Vyvolávací cena je cenou minimální! U všech, vydražených losů (i nevydražených aukcí), připočítáváme 10% přirážku + 21 % DPH, tj. celkem 12,1 % z dosažené ceny.

2. U losů zakoupených v aukci lze reklamovat pouze skryté vady. Vady zjevné z popisu nebo vyobrazení reklamovat nelze. Případné reklamace se vyřizují okamžitě při převzetí zboží, při písemném zaslání položky a převzetí zásilky na dobírku lze reklamovat nejpozději do 8 dnů po obdržení zásilky. Losy označené zkratkou KVP, Sbírky a partie (ani jednotlivé položky z partií) známek nelze v žádném případě reklamovat. Reklamované losy musí být vždy v původním stavu, tak jak byly vydraženy.

3. Vydražené položky rozesíláme v cenném psaní po uhrazení částky, nebo na dobírku nejpozději do 14 dnů po aukci. Poštovné a balné se připočítává k ceně.

4. Právní vztahy, jejichž předmětem je aukční zprostředkování prodeje filatelistického zboží se řídí obecně platnými předpisy ČR a výše uvedenými aukčními podmínkami. V případě soudního sporu je příslušným soudem Obvodní soud pro Prahu 1.

5. Každý účastník aukce svou účastí v aukci vyjadřuje souhlas s aukčními podmínkami.

6. Požadované ceny jsou uvedeny v Kč a zvyšování nabídek se řídí stupnicí uvedenou v detailu každého aukčního losu. Stupnice se mění v závislosti na příhozech zákazníků, vždy se ale přihazuje o částku uvedenou ve stupnici! (vyvolávací cena 100 Kč, aktuální cena 277 kč, příhoz 277 Kč + 20 Kč)

7. Pořadatel aukce je plátcem DPH. Pro dodavatele ze zemí mimo EU platí povinnost podle § 90 celního sazebníku, uhradit sníženou 15% DPH z konečné hodnoty prodaného zboží. Tato částka se odečítá z konečného vyúčtování.

8. Pořadatel má právo nabídnuté losy do aukce odmítnout. V případě dohody může aukcionář zajistit ověření pravosti, případně atest u znalce na náklady původního majitele.

9. Z prodaných losů si aukční firma odečítá domluvenou provizi v % + 21 % DPH, z dosažené ceny a manipulační poplatek + 21 % DPH za položku. Prodané losy proplácíme po předchozí dohodě 14 dnů po aukci. Neprodané losy vracíme majitelům poštou v cenném psaní, nebo si je mohou vyzvednout osobně.

10. V případě, že majitel odstoupí od prodeje před ukončením aukce, zaplatí pořadateli manipulační poplatek ve výši 5 % z vyvolávací ceny losu, minimálně 100,- Kč. Za nevydražené aukce vrácené zpět majiteli se účtuje manipulační poplatek ve výši 20 Kč za položku + 21 % DPH.

11. Příhozem na aukci vzniká závazná kupní smlouva mezi kupujícím a prodávajícím, která nabývá platnosti okamžikem výhry přihazujícího.

Vyhledávání

Vyhledat

Přihlášení

PřihlásitRegistrace
Zapomenuté heslo
 
E-mail: info@filatelie-stosek.cz
Tel.: +420 296 785 460
Fax: +420 296 785 460
Mobil: +420 606 551 118, +420 723 514 878